nedeľa 9. júna 2013

Knihobraní #5 - Kniha, jejíž hlavní hrdinka je absolutně nemožná

Projekt u VeEee.
Kniha, jejíž hlavní hrdina/ka je absolutně nemožný/á
9. června - 10. června
Ne ze všech hrdinů se musíme nutně posadit na zadek. Vyberte jednoho/jednu hrdinu/hrdinku z knihy, kterého/kterou nemůžete absolutně vystát.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * 

Na dnešné knihobranie som sa naozaj tešila. Myslím, že nebudem jediná, ktorá si vyberie Bellu Swanovú, ako hrdinku, ktorú nedokáže vystáť. Viete, tá averzia nebola hneď od začiatku, stupňovala sa a nakoniec vypukla v plnej kráse a sile. Bellu ako postavu nemusím predstavovať, myslím, že nie je človeka, čo by nepoznal aspoň kus Twilight ságu a príbeh okolo nej. Zo začiatku som ju mala naozaj rada, bola super a mala to "šťastie," že začala chodiť s upírom. No ako postupoval dej, tak sa začali vynárať problémy a objavil sa kameň úrazu. Nepochopím, prečo sa stále snažila obetovať a to jej ľutovanie a fňukanie mi vážne išlo krkom. Ona si fakt myslela, že je stredobod vesmíru a všetci sa okolo nej budú točiť, alebo čo?! Až teraz, po štyroch rokoch, keď sa nad tým zamýšľam, zisťujem, že naša Bella nie je žiadne neviniatko a pri niektorých pasážach v knihe by som ju s radosťou zniesla z povrchu zemského.

12 komentárov:

 1. Twilight ságu jsem nečetla. V televizi jsem viděla jen první díl. Nikdy jsem nebyla moc na takový ty upíry atd. Ale teď, když čtu čím dál víc, tak se mi takové ty postavy začínají líbit. Určitě si to někdy přečtu. A pak se podívám i na filmy :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja mám upírov a všetky mystické bytosti rada, len tu v Twilighte nezodpovedajú niektorým mojím očakávaniam :D

   Odstrániť
 2. Jé, ja sa iba usmievam. Stačila mi filmová adaptácia a som na tom rovnako. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vo filme bola ešte ako-tak normálna, ale v knihe - no comment :D

   Odstrániť
 3. Tiež som zvolila Bellu 8D Ona bola taká divná hlavne ak prišlo na trojuholníček 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taky Bellu moc nemám ráda,ale není to takové,že bych ji opravdu nesnášela.V některých částech mi přijde otravná,jinak je celkem v pohodě. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Však to, že v niektorých častiach mi prišla ale vážne dosť otravná :D Nie je to zase tak, že by som ju úplne neznášala, ale to jej ľutovanie mi vážne liezlo na nervy :D

   Odstrániť
 5. Mňa až tak neiritovala. akože nie je to postava, ktorú by som mala rada, ale ani mi nijako zvlášť nevadila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Bella? Taky? Pojď si plácnout! :D :D Bellu naprosto nesnáším :D

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý váš komentár :) Veľmi si to cením :)